Lista artykułów
Data dodania: 27 czerwca 2019

Województwo śląskie posiada aktualnie dwa uzdrowiska: Ustroń i Goczałkowice-Zdrój. Niegdyś uzupełniały je jeszcze dwa inne – Czarków i Jastrzębie-Zdrój. Obecnie zabiegi typowe niegdyś dla leczenia uzdrowiskowego trafiają niemal „pod strzechy”. Coraz więcej zabiegów oferują lokalne przychodnie rehabilitacyjne. Klimat, dla którego chorzy wyjeżdżali do kurortów, zastępują lokalne tężnie. Po co więc jechać do Ciechocinka czy nadmorskich wczasowisk? Wyjdźmy z domu i inhalujmy się!

więcej >>
Data dodania: 23 maja 2019

W sobotę swój ligowy mecz rozegrają rybnickie piłkarki z I ligi. Tym razem zaprezentują się na stadionie przy ul. Gliwickiej. Na stadionie lekkoatletycznym będzie można sprawdzić swoją formę w Teście Coopera. O punkty powalczą także ekipy piłkarskie z niższych klas rozgrywkowych. Cały czas można się również zapisywać na imprezy organizowane przez MOSiR Rybnik.

więcej >>
Data dodania: 9 maja 2019

W sobotę na rybnickim torze o kolejne zwycięstwo powalczą żużlowcy PGG ROW. Piłkarki TS ROW zagrają w Kamieniu przeciwko ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego. Odbędą się też imprezy charytatywne, w Boguszowicach i w Wielopolu. Cały czas można zapisywać się na imprezy organizowane przez MOSiR Rybnik.

więcej >>
Data dodania: 2 maja 2019

W najbliższy weekend bardzo ważne spotkanie rozegrają piłkarze ROW 1964. Ich rywalem będzie Olimpia Elbląg. Kibice z Niewiadomia, Boguszowic, Kamienia, Ochojca i Gotartowic będą mogli kibicować swoim drużynom, walczącym o mistrzostwa piłkarskiej A klasy. Cały czas można zapisywać się na biegi Rybnickiego Grand Prix, pierwszy – Wiosenny już 19 maja.

więcej >>
Data dodania: 30 kwietnia 2019

Majówka za pasem. Dla niektórych oznacza to aż 5 dni wypoczynku licząc od 1 maja. Co robić w tym czasie? Ofert spędzenia czasu wolnego aktywnie, z kulturą czy historią - nie brakuje. Zebraliśmy propozycje z różnych części województwa - w każdym zakątku znajdziecie wyjątkowe wydarzenie. Majówka czas start!

więcej >>
Data dodania: 11 kwietnia 2019

W najbliższy weekend kolejny mecz rozegrają, walczący o utrzymanie w II lidze, piłkarze ROW 1964. Ich rywalem będzie Skra z Częstochowy. Ciekawa impreza odbędzie się dzięki Stowarzyszeniu „Aktywni Team”, organizatora biegu z przeszkodami Masakryczny Utopiec Rybnicki. W Boguszowicach rywalizować będą szermierze, a w Kamieniu rusza kolejna edycja Bike Atelier MTB Maraton.

więcej >>
Data dodania: 7 marca 2019

80 jednośladów, ponownie wyjedzie na ulice miasta, będą przemieszczać się między 35 stacjami! System rowerów miejskich po zimowej przewie zostanie ponownie uruchomiony w czwartek 7 marca.

więcej >>
Data dodania: 18 lutego 2019

W województwie śląskim mamy wiele placówek muzealnych, należących do topowych atrakcji, nie tylko naszego regionu. Wspomnijmy tu choćby o Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach (na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO), Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z Kopalnią „Guido” i Sztolnią Królowa Luiza, Muzeum Śląskim w Katowicach czy muzeach jasnogórskich w Częstochowie. O nich głośno na co dzień. i od święta. Ja natomiast chciałbym zachęcić do odwiedzenia innych muzeów i izb muzealnych, mniej popularnych lub zgoła wcale nie znanych. Czasem ich nazwa „muzeum” jest używana na wyrost. Ale nie bądźmy drobiazgowi.

więcej >>
Data dodania: 8 stycznia 2019

Styczeń w Rybniku upłynie pod znakiem koncertów noworocznych z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Do wspólnego kolędowania zaproszeni zostali: Kasia Stankiewicz, Kasia Cerekwicka, Kuba Badach i Damian Maliszewski.

więcej >>
Data dodania: 7 stycznia 2019

W popularnej wikipedii pod hasłem: „Lista laureatów Nagrody Nobla związanych z Polską” jest kilkanaście nazwisk. Są wśród nich m.in. Menachem Begin, Szimon Peres, Irene Joliot-Curie, czy dzieci z trzeciego pokolenia Żydów polskich, urodzone w Stanach Zjednoczonych, ale wśród Ślązaków doszukałem się tylko Otto Sterna. Tymczasem na Śląsku urodziło się 11 noblistów, z czego trzech w granicach obecnego województwa śląskiego. I o tych trzech dziś parę słów

więcej >>
Wyszukiwarka