Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 13 lipca 2018 - 14 lipca 2018
Natalia Wójcik ŚOT

Festiwal muzyki elektronicznej i światła INTRO Festival w Raciborzu


Intro Festival, według głosów niektórych, może stać się tym czym Festiwal Tauron Nowa Muzyka dla Katowic. I nic bardziej mylnego, bo mimo, że to młoda impreza już cieszy się zainteresowaniem festiwalowiczów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Festiwal muzyki elektronicznej i światła odbędzie się w tym roku 13-14 lipca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. To unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. INTRO to przede wszystkim 12 godzin wyszukanych DJ'ów i składów elektronicznych.

- Ten rok jest przejściem INTRO w technologię laserowych projektorów wysokiej mocy. To skomplikowane urządzenia o większej rozdzielczości i sile, właściwie pełen system do tworzenia obrazów na budynkach. Technologia mappingu 3D pozwala dziś osiągnąć niebywały kontrast na wielkim formacie. Śląska Perła Gotyku będzie olśniewała przyjezdnych majestatem historii za dnia, a w nocy - przyszłością. To właśnie ten kontrast jest wyróżnikiem festiwalu na mapie Polski i po wzroście zainteresowania imprezą w całym kraju, widzimy jak nowe media potrafią zachęcić do odwiedzin małych miejscowości i historycznych zabytków. Klasyczna wystawa w komnatach zawsze będzie obecna, ale opakowanie zamku w technologie stanowi wyjątkowy wabik. Z nowości będzie także inne pokrycie dziedzińca laserami, zmieniona ściana ledowa na scenie, ambienty całego zamku i nowość - Blackout. - mówi Odyseusz Olbiński, główny organizator imprezy.

Organizatorom udało się również urozmaicić scenografię na Bulwarach zawiązując współpracę z firmą IPB - liderem w produkcji świetlnych ozdób. Park Zamkowy w tym roku będzie wzbogacony o instalacje wielkoformatowe i dużą rzeźbę świetlną. Również studenci Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach szykują własną strefę sztuki art-tech.

źródło: materiały prasowe

Szczegółowe informacje i lineup: www.introfestival.pl


Data
13.07.2018
- 14.07.2018
Położenie
w mieście
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Plenerowe
Region turystyczny
Śląsk
Adres
ulica Zamkowa 2
47-400 Racibórz
Kontakt
www: www.introfestival.pl
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka