Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 9 grudnia 2018

Rodzinne spotkanie w pracowni Mikołaja


Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i rodziców na wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wyczekując jego przybycia będzie można zobaczyć spektakl teatralny „W pracowni Świętego Mikołaja” w wykonaniu zespołu aktorskiego Prymart z Katowic. W niedzielę, 9 grudnia o godz. 16:00 w sali widowiskowej WCK dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się osobiście z niezwykłym gościem, który wręczy im upominek.

Stare legendy i podania głoszą, że pracownia Świętego Mikołaja mieści się na biegunie północnym, pracują w niej Elfy, a Mikołaj w swoim zaprzęgu posiada renifera z czerwonym nosem tak błyszczącym, jak dojrzała wisienka na lukrowanym torcie. Są też takie opowieści, w których autorzy zgodnie twierdzą, że Mikołaj mieszka w Laponii. Jednak to aktorzy z Katowic odkryli sekret pracowni Świętego Mikołaja. Otóż okazało się, że stary, magiczny kredens po dwunastu uderzeniach zegara ożywa i zamienia się w miejsce, w którym produkuje się najwspanialsze prezenty dla wszystkich dzieci…

Ten muzyczny spektakl wprowadzi widzów w świat pełen dynamicznych piosenek, zabawnych perypetii, nietuzinkowych dialogów oraz wartko toczącej się akcji. Bajkę dopełniają kolorowe, zachwycające kostiumy oraz piękna, stylowa scenografia w formie starego kredensu.

- Mikołajkowe spotkania są już tradycją w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak zwykle zapewnimy najmłodszym wspaniałą zabawę w świątecznej atmosferze i sympatyczny upominek - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

 

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie WCK do 3 grudnia br. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Termin zakupu biletów: 3 grudnia 2018 r.

Źródło: Wodzisławskie Centrum Kultury


Data
09.12.2018
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne
Region turystyczny
Śląsk
Adres
Kubsza 17
Wodzisław Śląski
Kontakt
tel. 324554855
email: sekretariat@wck.wodzislaw.pl
www: wck.wodzislaw-slaski.pl
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka