Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 23 listopada 2018
pitkuznia

"Kobiety ze Śląska".


Anna Wyszkoni, Jolanta Fraszyńska, Anna Dziewit-Meller i kilka innych nietuzinkowych kobiet znalazło się na łamach książki pt. "Kobiety ze Śląska", której autorką jest Katarzyna Siwczyk z Rud. Premiera publikacji wraz ze spotkaniem autorskim odbędzie się w piątek, 23 listopada o godz. 18:00 w Restauracji "Cysterska" w Rudach.


Pierwsza książka o znanych Ślązaczkach!

Już 23 listopada swoją premierę będzie miała książka "Kobiety ze Śląska". To pierwsza książka o znanych Ślązaczkach. Piosenkarki Anna Wyszkoni, Katarzyna Groniec i Kasia Moś, Miss Polonia Karina Wojciechowska, aktorka Jolanta Fraszyńska, bizneswoman Marta Frank, pisarka Anna Dziewit-Meller, prezenterki i dziennikarki Agnieszka Hyży i Anna Popek oraz finalistka Master Chefa Kinga Paruzel - wszystkie bohaterki tej książki podkreślają, że Śląsk zajmuje w ich sercu ważne miejsce. Autorka prezentuje dziesięć niezwykłych rozmów, dzięki którym poznasz bliżej śląskie kobiety sukcesu.

Książkę napisała Katarzyna Siwczyk, 30-letnia mieszkanka Rud - autorka bloga Kobieta ze Śląska, dziennikarka i redaktorka przez kilka lat związana z Dziennikiem Zachodnim i Agencją Reklamowo-Wydawniczą Vectra. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i politologii na Uniwersytecie Śląskim. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Miłośniczka zdrowego jedzenia i aktywnego spędzania czasu. Kocha góry, gra w tenisa. Od urodzenia mieszka i pracuje na Śląsku.

- O napisaniu tej książki myślałam bardzo długo. Myśl kiełkowała, a do pracy zabierałam się kilka razy, zawsze coś stawało na drodze. Widocznie to nie był dla niej odpowiedni czas. Dopiero kiedy 23 lutego uruchomiłam bloga "Kobieta ze Śląska" dostałam jasny sygnał, że teraz nie tylko mogę, ale powinnam tę książkę napisać. Blog w zaledwie trzy miesiące od startu miał już 1600 fanów na Facebooku. Pomyślałam, to jest coś. Z każdym kolejnym wpisem i wywiadem z niezwykłymi Ślązaczkami, dostawałam mnóstwo wsparcia i podziękowań, że stworzyłam takie miejsce w sieci - dla zwyczajnych kobiet ze Śląska. Pokazałam, że mieszkając z dala od stolicy można sięgać po najwyższe cele - pisze we wstępie autorka.

Publikacja obala stereotyp kobiety ze Śląska - gospodyni i kury domowej, wręcz przeciwnie, utwierdza w przekonaniu, że Ślązaczki to kobiety sukcesu, które w każdej dziedzinie doskonale sobie radzą. Od biznesu, po muzykę i świat mody.

- Miło jest spełniać się w domowych obowiązkach, ale w tym wszystkim nie powinnyśmy zapominać o realizowaniu swoich pasji i zawodowej satysfakcji. Zarówno blog, jak i ta książka mają stanowić inspirację dla Ślązaczek, które wciąż jeszcze nie mają odwagi powalczyć o swoje marzenia - przekonuje autorka i dodaje, że sama jest Ślązaczką od urodzenia i zawsze była dumna, że pochodzi z regionu, w którym na pierwszym miejscu stawia się rodzinę, pracowitość i uczciwość.

Książkę wydało Wydawnictwo Vectra. Publikacja trafi do sprzedaży 23 listopada. Oprócz księgarni będzie ją można nabyć także na Allegro ze specjalną dedykacją i autografem. Więcej informacji o książce i spotkaniach autorskich można znaleźć na blogu Kobieta ze Śląska na Facebooku.


Data
23.11.2018 18:00
- 23.11.2018 21:00
Położenie
w centrum miasta
Region turystyczny
Śląsk
Adres
ulica Cysterska 3
47-430 Rudy
Kontakt
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka